Jakie są przyczyny problemów z erekcją i jak może je rozwiązać?

Często mężczyźni mają problemy ze swoim głównym atutem – potencją. A jeśli taki problem wystąpi, należy go naprawić. W leczeniu słabej erekcji należy przede wszystkim poznać jej przyczyny. Mogą mieć charakter zarówno psychologiczny, jak i fizjologiczny, mogą być wywołane różnymi substancjami i różnymi stanami organizmu (depresja, stres). Zmniejszona potencja może być przejściowa i trwała. Chwilowy spadek potencji może być spowodowany różnymi stanami organizmu. Należą do nich stres, depresja, brak snu, nadmierny wysiłek fizyczny i psychiczny, ciągłe uczucie zmęczenia itp.

Co powoduje problemy z erekcją?

Trwale obniżona potencja może być spowodowana różnymi chorobami, zaburzeniami psychicznymi, konsekwencją niewłaściwego stylu życia. Główne przyczyny spadku potencji:

  • Zmiany związane z wiekiem. W wieku 50 lat u mężczyzn produkcja męskiego hormonu płciowego – testosteronu zaczyna spadać, a bez tego hormonu nie może być mowy o potencji. Dlatego w wieku 60 lat duża część mężczyzn traci popęd seksualny.
  • Stosowanie substancji obniżających potencję: marihuana, jak każdy inny narkotyk, drastycznie obniża poziom męskiego hormonu płciowego. Alkohol bardzo szkodzi komórkom jąder, które są odpowiedzialne za produkcję testosteronu.Tytoń obkurcza naczynia krwionośne, w wyniku, czego pogarsza się krążenie krwi, w tym genitaliów.
  • Życie w ciągłym stresie. Częste stresujące sytuacje mogą powodować długotrwałą depresję, obniżającą sprawność seksualną.
  • Siedzący tryb życia. Zwłaszcza, jeśli mężczyzna dużo czas spędza w pozycji siedzącej. Jest to dla mężczyzn bardzo szkodliwe, ponieważ przy dłuższym siedzeniu pogarsza się krążenie krwi w okolicy miednicy, co prowadzi do pogorszenia potencji.
  • Brak snu. Ciągła deprywacja snu prowadzi do zmniejszenia produkcji męskiego hormonu płciowego. Ponadto organizm nie w pełni odzyskuje siły, co prowadzi do chronicznego zmęczenia.
  • Choroby męskiego obszaru narządów płciowych, takie jak zapalenie gruczołu krokowego, zapalenie cewki moczowej itp.
  • Niezrównoważona dieta. Organizm mężczyzny musi otrzymywać wszystkie niezbędne do potencji witaminy i minerały, a także nieprzerwaną produkcję hormonów płciowych i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. W codziennej diecie powinien znajdować się optymalny poziom tłuszczu, białka i węglowodanów.
  • Psychologiczne zaburzenia potencji. Z powodu nieudanych doświadczeń seksualnych lub obecności różnych fobii natury seksualnej może dojść do jej spadku, a w ciężkich przypadkach utraty zdolności do prawidłowego wzwodu.Takie fobie są często przyczyną impotencji i trudniej je leczyć.

Jak widać, jest wystarczająco dużo powodów, które obniżają potencję. Dlatego konieczne jest dokładne określenie przyczyn w każdym konkretnym przypadku, aby obrać prawidłowy przebieg leczenia.

Zaburzenia wytrysku

Impotencja może powodować tłumienie lub niekontrolowany wytrysk. Jednocześnie wskaźniki libido i zdolności erekcji pozostają na normalnym poziomie. Brak wytrysku objawia się niezależnie, od jakości i czasu trwania intymności. W niektórych przypadkach orgazm i wytrysk nie występują tylko podczas stosunków seksualnych z konkretną partnerką. Jeśli mężczyzna doświadcza podniecenia seksualnego we śnie, wytrysk następuje bez problemu. Wynika to ze zmniejszenia wpływu psychiki na ośrodek wytrysku w stanie snu. Po przebudzeniu pojawiają się problemy związane z utratą lub brakiem kontroli nad wytryskiem.

Wczesny wytrysk

Ten rodzaj seksualnej impotencji polega na wyrzuceniu nasienia przed faktycznym wprowadzeniem penisa do pochwy. Niewielka stymulacja seksualna może powodować wytrysk, który występuje przy wiotkim penisie, gdy stopień sztywności prącia jest niewystarczający do pełnego stosunku płciowego. Przedwczesny wytrysk jest wynikiem nadmiernego stymulującego działania części ośrodków nerwowych. Patologiczny wzrost efektu stymulującego pociąga za sobą krótkotrwałą erekcję i szybki wytrysk.

Jak leczyć impotencję środkami ludowymi?

Wielu mężczyzn po 45 roku życia staje przed pytaniem, jak leczyć impotencję. Zaburzenia erekcji są również powszechne wśród młodych mężczyzn, którzy  borykają się z podobnym problemem. Ale w każdym razie nie trzeba panikować, ponieważ w większości przypadków impotencję można wyleczyć w domu. A Viagra lub inny lek zwiększający erekcję są głównymi sposobami na rozwiązanie problemu. Działają na mięśnie gładkie, wypełniając krwią kanaliki prącia. Muszą być przyjęte przed stosunkiem seksualnym, a co najważniejsze, musi istnieć podniecenie. Ponadto ważna jest zmiana stylu życia, rewizja żywienia wraz z przejściem na prawidłową, zdrową żywność, rezygnacja ze spożywania napojów alkoholowych.

Stosowanie leków ziołowych. Oczywiście, gdy pojawia się problem, jak leczyć impotencję w domu, wielu mężczyzn próbuje znaleźć alternatywne metody leczenia. W końcu pozbycie się problemu środkami ludowymi w domu jest uważane za najdelikatniejszą opcję. Przepisy pochodzące od ludzi istnieją od dawna, więc można w ten sposób spróbować rozwiązać problem: naparem z dziurawca, nalewką z tataraku, naparem z mieszanki: mięty, pokrzywy, koniczyny. Cebulę można je spożywać w zwykłej postaci lub przygotowywać w specjalnym naparze. Jest to doskonała opcja leczenia impotencji przy minimalnych kosztach leków. Anyż – nasiona tej rośliny zawierają znaczną ilość substancji niezbędnych do męskiej potencji. To narzędzie było używane przez naszych przodków do utrzymania zdrowia seksualnego.