Czy niedowaga może mieć wpływ na męską potencję?

Męska potencja to temat rzeka. Niestety, obecnie sprawność seksualna wśród mężczyzn nie jest zbyt dobra. Lekarze biją na alarm, że tak źle pod tym względem już dawno nie było. Obecnie z zaburzeniami wzwodu zmaga się na całym świecie przeszło 150 milionów mężczyzn. Co gorsze, wszystkie badania wskazują jednoznacznie, że już wkrótce skala tego zjawiska będzie jeszcze większa. Spadek sprawności seksualnej spowodowany jest przede wszystkim prowadzonym stylem życia. Czynników przyczyniających się do pogorszenia sprawności seksualnej u mężczyzn jest naprawdę mnóstwo. Jednym z nich może być także niedowaga. W poniższym artykule wyjaśniamy, jak niedowaga oddziałuje na męską potencję. Zapraszamy do lektury.

Potencja a niedowaga i nadwaga

Problemy z erekcją mogą wynikać z bardzo różnych przyczyn. Niektórzy mężczyźni nie zdają sobie sprawy z tego, że obniżona sprawność seksualna może być także wywołana przez zbyt małą masę ciała. Jest to stan niedoboru polegający na tym, że w organizmie zachodzi wiele problemów zdrowotnych, przede wszystkim zaburzeń endokrynologicznych. Niejednokrotnie u pacjentów pojawiają się także choroby pasożytnicze.

Niedowaga jest najczęściej skutkiem niezwykle restrykcyjnej diety bądź aktywności fizycznej, co nie jest dostosowane do liczby spożywanych w ciągu dnia kalorii. Niedowaga może wynikać z kompleksów, które powodują, że samoocena danej osoby ulega ogromnemu obniżeniu. Zła samoocena może także spowodować, że mężczyzna będzie miał spore trudności z osiąganiem i utrzymywaniem wzwodu przez wystarczająco długi czas. Warto wiedzieć, że negatywne konsekwencje zdrowotne wynikają nie tylko z niedowagi, ale także z nadwagi. Zarówno proces gubienia jak i budowania masy ciała musi przebiegać w odpowiedni sposób, najlepiej w konsultacji z doświadczonym lekarzem specjalistą. 

Jak zwiększać masę ciała, aby nie utracić sprawności seksualnej?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z doświadczonym dietetykiem, który podpowie nam, w jaki sposób powinniśmy się odżywiać, aby nie doszło do żadnych zakłóceń w funkcjonowaniu naszego organizmu. Gwałtowne spadki i wzrosty masy ciała są bardzo negatywnym zjawiskiem i mogą doprowadzić do bardzo negatywnych problemów zdrowotnych, takich jak zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy a nawet cukrzyca. 

Aby bezpiecznie tyć, trzeba mieć tylko niewielką nadwyżkę kaloryczną w wysokości 200-300 kalorii. Wyliczenie odpowiedniej nadwyżki kalorycznej nie jest trudne, ponieważ obecnie w internecie można znaleźć sporo specjalistycznych kalkulatorów kalorii, które znacznie ułatwiają nam to zadanie. W takim kalkulatorze podajemy swoją płeć, wzrost oraz masę ciała i aktywność fizyczną. Mnóstwo osób całkowicie pomija ten etap i zjada ogromne ilości fast foodów, słonych przekąsek i słodyczy. Takie działanie może spowodować, że zniszczymy całkowicie swoje zdrowie. Nie wolno także zapominać o tym, jak ważna jest aktywność fizyczna. Jeżeli stosujemy sporą aktywność fizyczną, musimy oczywiście przyjmować optymalną liczbę kalorii. 

Przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania to jedna z najważniejszych wytycznych, o których nie wolno zapominać. Oczywiście, raz na jakiś czas można zjeść frytki czy czipsy, jednak podstawą naszej codziennej diety powinny być warzywa, owoce oraz produkty pełnoziarniste. Mają one zbawienny wpływ na zdrowie a także na kondycję seksualną. Jeśli chcemy mieć pewność, że z naszym zdrowiem wszystko jest w porządku, warto zapisać się na podstawowe badania krwi. 

Niedowaga a problemy z erekcją 

Niedowadze często towarzyszą problemy psychiczne, np. znaczne obniżenie samooceny i kompleksy. Mężczyźni dotknięci taką przypadłością zazwyczaj nie mają ochoty na uprawianie stosunków seksualnych, ponieważ sądzą, że nie są oni wartościowi dla swoich partnerek. Pomocą dla panów z takimi dolegliwościami są popularne leki na potencję, takie jak Viagra czy Kamagra. Dzięki nim uzyskanie wzwodu oraz utrzymanie go przez odpowiednio długi czas nie będzie żadnym problemem. Aby pozbyć się problemu na stałe, należy jednak udać się do psychoterapeuty i dietetyka.